Opleiding & ervaring
1. Je hebt een masterdiploma biomedische wetenschappen of gelijkwaardig, waarbij ervaring in een PhD in de fysica een sterke meerwaarde is.
2. Je hebt minstens 5 jaar onderzoekservaring in niet-lineaire en complexe systemen, systeembiologie, machine learning en de analyse van spatiotemporele datasets.
3. Je hebt ervaring met de dynamische regulatie van de celcyclus en het cytoskelet, met een focus op complexe systemen en kwantitatieve analyse.
4. Je hebt ervaring met het schrijven van wetenschappelijke publicaties.
5. Je hebt ervaring (of sterke interesse) in begeleiding en supervisie van studenten op verschillende academische niveaus (bachelor, master, PhD).
6. Je hebt bijgedragen aan onderwijsactiviteiten en bent bereid om een educatieve rol op te nemen.
Technische expertise
7. Expertise in niet-lineaire en complexe systemen, systeembiologie, machine learning en geavanceerde data-analyse van dynamische spatiotemporele datasets.
8. Sterke computationele vaardigheden, inclusief het interpreteren en verwerken van grote en complexe datasets binnen biologische systemen.
9. Uitstekende beheersing van het Engels, zowel mondeling als schriftelijk, met sterke communicatieve vaardigheden voor wetenschappelijke publicaties en presentaties.
10. Ervaring met het schrijven van onderzoeksvoorstellen binnen de eigen expertise (bijv. KUL, FWO, EU).
11. Vermogen om onderzoeksproblemen te definiëren en verfijnen, in lijn met de strategische richting van de onderzoeksgroep.
Gedrags- & organisatorische vaardigheden
12. Sterke organisatorische en multitaskingvaardigheden, met het vermogen om meerdere onderzoeksprojecten tegelijkertijd te beheren.
13. In staat om zelfstandig te werken, terwijl je een samenwerkende en ondersteunende teamomgeving bevordert.
14. Ervaring met coördineren van onderzoeksactiviteiten, waaronder projectplanning, studentensupervisie en wetenschappelijke rapportering.
15. Uitstekende mondelinge communicatievaardigheden, met ervaring in het presenteren van wetenschappelijke resultaten op internationale conferenties en workshops.
16. Een proactieve en flexibele mindset, met het vermogen om zich aan te passen aan veranderende onderzoekprioriteiten en interdisciplinair samen te werken.
Aanvullende verantwoordelijkheden
17. Bereidheid om bij te dragen aan onderwijs, inclusief het ontwikkelen van cursusmateriaal en ondersteunen van colleges over onderwerpen zoals AI in de biomedische wetenschappen, wiskundige modellering en complexe systemen.
18. Actieve deelname aan de organisatie van het laboratorium, inclusief databeheer, onderhoud van apparatuur en optimalisatie van werkprocessen.
19. Vermogen om samen te werken met financieringsinstanties en internationale partners om onderzoeksopportuniteiten te versterken.
Deze functie vereist een gemotiveerde en dynamische project manager die de brug kan slaan tussen theoretisch en experimenteel onderzoek in dynamische systeembiologie, terwijl hij/zij ook een sleutelrol speelt in projectcoördinatie, supervisie en labbeheer.
Het DiBS Lab aan de KU Leuven is op zoek naar een gemotiveerde project manager om het onderzoek te versterken en een breed scala aan wetenschappelijke en organisatorische taken te coördineren. De functie omvat project coördinatie en onderzoek binnen de dynamica van biologische systemen, met een focus op regulatie van de celdeling en zelforganisatie van het cytoskelet. Daarnaast zal de project manager een multidisciplinair team van PhD- en MSc-studenten, postdoctorale onderzoekers en technisch personeel mee coördineren en de communicatie met de principal investigator faciliteren.
Deze positie vereist expertise in datawetenschap, met name in complexe systemen en netwerkanalyse, en ervaring met machine learning technieken voor de analyse van spatio-temporele datasets. De project manager zal aan de principal investigator ondersteuning bieden bij het verwerven van onderzoeksfinanciering, het schrijven van projectvoorstellen binnen de eigen expertise en projectbeheer. Belangrijke verantwoordelijkheden zijn ook begeleiding van studenten, ondersteuning van onderwijsactiviteiten en beheer van de laborganisatie om een efficiënte en samenwerkende onderzoekomgeving te waarborgen. De rol vraagt om flexibiliteit in veranderende onderzoeksprioriteiten, betrokkenheid bij internationale samenwerkingen en afstemming met institutionele en financieringsdoelstellingen.
Het Laboratorium voor Dynamica in Biologische Systemen aan KU Leuven, onder leiding van Lendert Gelens, richt zich op het begrijpen van hoe netwerken van interagerende genen en eiwitten gezamenlijk biologische processen in ruimte en tijd kunnen reguleren. De huidige focus ligt op de coördinatie van celdeling. Het lab combineert een theoretische aanpak – zoals computationele modellering, machine learning en de theorie van niet-lineaire dynamische systemen – met moleculaire en cellulaire experimenten met klauwkikkers, zebravissen en celculturen.
Wij bieden een voltijds contract van onbepaalde duur voor een project manager-positie in een stimulerende en interdisciplinaire onderzoeksomgeving, met uitstekende mogelijkheden voor wetenschappelijke en professionele ontwikkeling binnen een internationaal en dynamisch team. Je krijgt toegang tot state-of-the-art onderzoeksfaciliteiten, high-throughput datasets en institutionele middelen om innovatief onderzoek te ondersteunendie en samenwerking bevorderen.
Als onderdeel van het Laboratorium voor Dynamica in Biologische Systemen (DiBS) aan KU Leuven werk je in een onderzoeksomgeving die zich bevindt op het snijvlak van dynamische systeembiologie.
20. Je werkt samen met vooraanstaande academische partners wereldwijd, beïnvloedt onderzoeksrichtingen en stimuleert interdisciplinaire samenwerkingen.
21. Je wordt aangemoedigd om onderzoekspublicaties op tijd te voltooien, zodat deze aansluiten bij organisatorische en maatschappelijke onderzoeksprioriteiten en een maximale impact hebben.
22. Je werkt in een dynamisch onderzoeksveld waarin je biologie, fysica en computationele modellering combineert. Dit biedt je de kans om leidinggevende, projectmanagement- en wetenschappelijke vaardigheden op een hoog niveau te ontwikkelen.
Deze positie is een unieke kans om wetenschappelijke innovatie, teamcoördinatie en onderzoekssamenwerking te combineren in een vooruitstrevend onderzoeksveld en een betekenisvolle bijdrage te leveren aan de toekomst van de dynamische systeembiologie.
Ben je onmiddellijk inzetbaar in alle opdrachten van deze functie dan start je in graad 8. Beloftevolle kandidaten die nog niet alle opdrachten meteen kunnen opnemen of nog een specifiek opleidingstraject moeten doorlopen starten in graad 7. Graad 9 is uitzonderlijk weggelegd voor kandidaten die reeds van bij de start, omwille van doorgedreven kennis en ervaring, extra verantwoordelijkheden kunnen opnemen.