Moore is een grote werkgever met het karakter van een kleine organisatie: korte lijnen, snelle beslissingen, no nonsense cultuur en veel ondernemerszin. Wij bieden medewerkers zinvol werk in een bedrijf dat dicht bij de klant staat en een brede dienstverlening biedt in Accountancy, Audit, Corporate Finance, Tax & Legal, Business Consulting, Business Analytics, Grants & Incentives en Interim Management. Bij Moore werken we als companions samen voor hetzelfde doel: vanuit onze passie voor ondernemerschap ondersteunen we onze klanten en collegas actief op hun weg naar groei. En groeien doen we zelf ook. Hierdoor zijn we voor onze Business Unit Business Consulting op zoek naar een Consultant Management Systemen.
Maak jij binnenkort deel uit van onze company of companions?
* Je maakt graag connectie, zowel met je klanten als met je collegas. Je bent er voor hen. Je bent hun companion.
* Je hebt zin in de job en smijt je voor je klanten en collegas, elke dag opnieuw. Toch vind je dat het leven meer dan werken alleen is. Dat vinden wij trouwens ook.
* Je bent niet alleen een doener, maar ook een doorzetter. Je steekt graag de handen uit de mouwen en staat met beide voeten op de grond.
* Dankzij jouw ervaring ken je je job als geen ander. Bovendien durf je dingen in vraag te stellen en streef je continu naar verbetering.
Word jij onze nieuwe companion?
Wat zijn jouw belangrijkste taken?
Onze consultants helpen klanten bij het introduceren, behouden en optimaliseren van hun managementsysteem volgens de internationale ISO standaarden. Het gaat hierbij om managementsystemen op vlak van kwaliteit, veiligheid, milieu, informatiebeveiliging, energie, e.a.
We helpen de klant van A tot Z, dus concreet vanaf de aanvraag tot en met het behalen en behouden van het gewenste systeemcertificaat.
Jouw hoofdtaken:
1. Klanten assisteren bij de effectieve implementatie van ISO managementsystemen binnen hun organisatie: hierbij zorg dragend voor een optimaal evenwicht tussen bestaande systemen en door de norm gestelde verwachtingen.
2. Een procesgerichte aanpak, met oog voor het huidige maar zeker ook voor het ideale proces op maat van de klant is voor jou een evidente werkwijze.
3. Documentatie opmaken en aanpassen, inclusief beleid, procedures en werkinstructies, om deze af te stemmen op de situatie van de klant versus de eisen vastgelegd in de ISO normen.
4. Je voert interne audits uit, ondersteunt de organisatie bij hun directiebeoordeling, helpt bij ontwikkelen van processen en procedures. Kortom, je bent de perfecte steun en toeverlaat voor de bedrijfsleiding.
5. Je verzekert dan ook dat bij initile certificatieaudits de klant het certificaat behaalt.
6. Op regelmatige basis sta je de organisatie bij bij het onderhouden en verder verbeteren van het managementsysteem zodat ook de tussentijdse audits en hernieuwingsaudits geen probl